Bez kategorii

Poznaj nieodkryte zakątki Połczyna-Zdroju

1. Uzdrowiskowe klimaty

Początek podróży rozpocznij od poczucia relaksu i zdrowia. Połczyn-Zdrój słynie z unikalnego mikroklimatu, który sprzyja regeneracji organizmu. Spacerując po uzdrowiskowym parku, poczujesz siłę natury i odprężenie.

Niezwykłe właściwości lecznicze mają tu również źródła mineralne. Warto wybrać się na lecznicze inhalacje czy kąpiele siarczkowe, które przyniosą ulgę dla Twojego ciała i umysłu.

W połowie drogi między Połczynem-Zdrojem a Wysokiem Pomorskim znajduje się również ścieżka zdrowia. Możesz tutaj spacerować, biegać czy jeździć na rowerze, korzystając z przygotowanych punktów do ćwiczeń.

2. Zamek Książąt Pomorskich

Historia Połczyna-Zdroju jest ściśle związana z rodem książąt pomorskich. Główną atrakcją miasta jest imponujący Zamek Książąt Pomorskich, który w przeszłości pełnił funkcję rezydencji. Dziś można go zwiedzać i podziwiać piękno gotyckiej architektury.

Wnętrza zamku urzekają bogactwem detali i oryginalnym wystrojem. Niezapomnianym doświadczeniem jest również spacer po zamkowych ogrodach, gdzie można odpocząć wśród zieleni i pięknych roślin.

Podczas zwiedzania zamku warto dowiedzieć się więcej o historii Połczyna-Zdroju oraz życiu książąt pomorskich, którzy pozostawili swoje ślady w tym urokliwym miejscu.

3. Park Wodny Aqua Połczyn

Jeśli szukasz rozrywki i relaksu, to Park Wodny Aqua Połczyn jest idealnym miejscem dla Ciebie. Możesz tu skorzystać z licznych basenów, zjeżdżalni, saun, jacuzzi i innych atrakcji wodnych. Niezależnie od tego, czy preferujesz wodne szaleństwo czy chcesz się zrelaksować w jacuzzi, Park Wodny Aqua Połczyn zapewnia rozrywkę dla każdego.

Dla najmłodszych przygotowano specjalne strefy z animacjami i basenami dla dzieci. Park Wodny Aqua Połczyn gwarantuje świetną zabawę i chwile odprężenia dla całej rodziny. Dzieci będą miały mnóstwo atrakcji do wyboru, a Ty będziesz mógł spokojnie odpocząć, wiedząc, że są w bezpiecznym miejscu, pełnym radości i uśmiechu.

Po intensywnym dniu pełnym atrakcji, możesz również skorzystać z oferty spa i relaksacyjnych masaży. Przywróć sobie energię i witalność dzięki różnorodnym zabiegom dostępnym w spa. Profesjonalna obsługa zadba o Twój komfort i zrelaksowanie, pozwalając Ci na pełne odprężenie i regenerację po dniu pełnym przygód.