atrakcje turystyczne

Zabytki i atrakcje turystyczne w Połczynie-Zdroju

1. Zabytki historyczne

Wieża ciśnień - symbol miasta Wieża ciśnień w Połczyn-Zdroju jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w mieście. Zbudowana w XIX wieku, pełniła funkcję zbiornika wodnego dla miasta. Obecnie jest to popularny punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta i okoliczne tereny. Wejście na wieżę jest możliwe, a stamtąd roztacza się przepiękny widok, który warto uwiecznić na zdjęciach.

Ratusz z XIII wieku - miejsce, gdzie historia się ożywa Ratusz w Połczyn-Zdroju to zabytek, który przenosi nas w czasach średniowiecza. Zbudowany w XIII wieku, zachował swoją oryginalną formę i architekturę. To miejsce, gdzie historia się ożywa. Wewnątrz ratusza można zwiedzać różne pomieszczenia, takie jak sala obrad czy loże radnych. Ciekawostką jest również zegar astronomiczny, który nadal działa i pokazuje dokładny czas. To obowiązkowy punkt na mapie każdego miłośnika historii.

Kościół św. Mikołaja - perła architektury gotyckiej Kościół św. Mikołaja w Połczyn-Zdroju to prawdziwa perła architektury gotyckiej. Zbudowany w XIV wieku, zachwyca swoją piękną fasadą i wnętrzem. Warto zwrócić uwagę na detal wykonania i bogate zdobienia. W kościele znajdują się również cenne dzieła sztuki, takie jak ołtarz główny czy rzeźby świętych. To miejsce, które zapiera dech w piersiach i pozwala poczuć atmosferę dawnych czasów.

2. Parki i ogrody

Park Zdrojowy - idealne miejsce na relaks i spacery Park Zdrojowy w Połczyn-Zdroju to oaza spokoju i piękna przyrody. Rozległe trawniki, kolorowe kwiaty i zielone alejki tworzą idealne miejsce do relaksu i spacerów. Możesz tu odpocząć na ławce, posłuchać śpiewu ptaków i delektować się świeżym powietrzem. To również doskonałe miejsce na piknik z rodziną lub romantyczną randkę. Park Zdrojowy w Połczyn-Zdroju to prawdziwy raj dla miłośników natury.

Ogród Różany - zachwycający widok i piękno kwiatów Ogród Różany w Połczyn-Zdroju to miejsce, które zachwyca swoim urokiem i pięknem. Wypełniony jest kolorowymi różami, które wspaniale pachną i tworzą niepowtarzalny widok. Spacerując po Ogródku Różanym, możesz podziwiać różnorodność odmian róż oraz cieszyć się ich intensywnymi barwami. To idealne miejsce dla miłośników kwiatów i fotografów. Ogród Różany w Połczyn-Zdroju to must-see dla wszystkich turystów odwiedzających to piękne miasto.

3. Atrakcje dla aktywnych

Ścieżki rowerowe - odkrywaj uroki okolicy na dwóch kółkach Wybierając się na wycieczkę rowerową po Połczyn-Zdroju, możesz odkryć piękno okolicy na dwóch kółkach. Ścieżki rowerowe prowadzą przez malownicze lasy, nad brzegi jezior i przez urokliwe wsie. To doskonały sposób na aktywny wypoczynek i jednocześnie możliwość podziwiania miejscowych atrakcji turystycznych.

Kąpielisko miejskie - radość i orzeźwienie w jednym miejscu Po intensywnym zwiedzaniu miasta, z pewnością docenisz chwilę relaksu i orzeźwienia na kąpielisku miejskim. Wyposażone w baseny, zjeżdżalnie i atrakcje wodne, stanowi idealne miejsce do spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Ciesz się słońcem, baw się w wodzie i delektuj się przyjemnym chłodem. To doskonały sposób na ucieczkę od letniego upału.

Wędkowanie nad jeziorem - spokój i kontakt z naturą Jeśli marzysz o chwili spokoju i bliskim kontakcie z naturą, wędkowanie nad jednym z jezior w Połczyn-Zdroju będzie idealnym wyborem. Ta malownicza okolica obfituje w jeziora pełne ryb, gdzie możesz spędzić czas łowiąc i relaksując się na łonie przyrody. Cisza, śpiew ptaków i szum wody towarzyszące wędkowaniu zapewnią ci niezapomniane wrażenia i wyciszenie od codziennych trosk.

4. Połczyn-Zdrój jako uzdrowisko

Pijalnia wód mineralnych - lecznicza moc natury Odwiedzając Połczyn-Zdrój nie można przejść obojętnie obok Pijalni Wód Mineralnych. To miejsce, gdzie można poczuć leczniczą moc natury. Woda mineralna, bogata w cenne składniki, jest tu dostępna dla wszystkich chętnych. Przyjemny klimat i malownicze otoczenie sprawiają, że wizyta w Pijalni to niezapomniane doświadczenie dla ciała i ducha.

Sanatorium Zdrojowe - miejsce regeneracji i relaksu Sanatorium Zdrojowe w Połczyn-Zdroju to idealne miejsce dla osób pragnących regeneracji i relaksu. Oferuje szeroki zakres zabiegów leczniczych oraz profesjonalną opiekę medyczną. W otoczeniu pięknych parków i przyrody można odpocząć i odzyskać siły. Sanatorium Zdrojowe to również doskonała baza wypadowa do zwiedzania miasta i okolicznych atrakcji. Zapraszamy do odkrywania harmonii i zdrowia w tym wyjątkowym miejscu.